ДЛЯ ЧОГО МАЙБУТНІМ УЧИТЕЛЯМ ІНФОРМАТИКИ ВИВЧАТИ КОМП’ЮТЕРНИЙ ДИЗАЙН?
DOI:
https://doi.org/10.28925/2414-0325.2022.136Ключові слова:
комп’ютерний дизайн; комп’ютерна графіка; підготовка майбутніх учителів інформатики; компетентнісний підхідАнотація
Навчання дисципліни «Основи комп’ютерного дизайну» студентів інформатичних спеціальностей педагогічних університетів пов'язано з сучасними освітніми тенденціями, що випливають з вимог на ринку праці. У статті обґрунтовано необхідність впровадження даного курсу в освітній процес підготовки майбутніх учителів інформатики, враховуючи професійний стандарт вчителя та державний стандарт з інформатики. Зазначено, що навчання даного курсу сприяє формуванню важливих міжпредметних та предметних фахових компетентностей, в тому числі інформаційно-цифрової компетентності, які необхідні як сучасному фахівцю у галузі ІКТ, так і майбутньому вчителю інформатики. Подано зв'язок даного курсу з іншими навчальними дисциплінами, які мають відповідно до навчального плану викладатися майбутнім вчителям інформатики. Проведено опитування студентів 1-го курсу спеціальності «Інформатика» для визначення їх знань та вмінь, які вони отримали до вступу в університет, їх ставлення до використання різного програмного забезпечення, що використовується на сучасному ринку інформаційно-комунікаційних технологій для опрацювання графічних даних. Аналіз відповідей респондентів показав, які саме графічні редактори вони використовують, що в своє чергу дозволила зробити висновок щодо зміни умов досягнення майбутніми вчителями відповідних компетентностей з теми комп’ютерного дизайну.
Завантаження
Посилання
Закон України «Про повну загальну середню освіту». URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text
Професійний стандарт за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти", "Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста). URL: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v2736915-20#Text
Гордон Драйден, Джаннетт Вос. Революція в навчанні. Пер. з англ. М. Олійник. Львів: Літопис, 2011. 542 с.
Пономаренко В., Воронцова Т. Навчальний курс «Освіта на основі життєвих навичок». Розроблено й апробовано за підтримки МОН України і Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). URL: http://dlse.multycourse.com.ua/ua/basic/14#11
Морзе Н. В., Барна О. В. Модельна навчальна програма. «Інформатика. 5-6 клас» для закладів загальної середньої освіти. «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021. №795)
Результати всеукраїнського опитування в рамках проєкту «Інформатика нового покоління» (Іnformatics NewG) з модернізації змісту предмета «Інформатика» в закладах загальної середньої освіти. URL: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkJwwD6qelxEjtO6fooAa5RvldvEsedN5d6IfLKbYmdWxu5g/closedform (дата звернення: 05.10.2022).
Кузьмінська О., Морзе Н., Носкова М., Овчарук О., Смірнова-Трибульська Є., Спірін О., ... & Цідило І. Критерії професійної цифрової грамотності працівників вищої школи. Редакційна колегія. 2022. 376 c.
Кузьмінська О. Г., Барна О. В. Синхронний та асинхронний режими при плануванні електронного курсу: проблеми та рішення.: проблеми та рішення." редакційний комітет. 2021. 220 c.
Мінтій І. С., Шокалюк С. В., Литвинова С. Г., & Пінчук О. П. Проєктування електронних навчальних курсів на основі типового Moodle‐курсу університету. 2020.
Струтинська О. В. Особливості сучасного покоління учнів і студентів в умовах розвитку цифрового суспільства. Електронне наукове фахове видання “Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету”. 2020. (9). C. 145-160. https://doi.org/10.28925/2414-0325.2020.9.12
Рамський Ю. С., Струтинська, О. В., Умрик, М. А. Модернізація змісту навчання майбутніх вчителів інформатики в умовах становлення інформаційного суспільства. Науковий часопис НПУ імені МП Драгоманова. Серія 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання. 2020. 22 (29). C. 17-25.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Електронне наукове фахове видання “ВІДКРИТЕ ОСВІТНЄ Е-СЕРЕДОВИЩЕ СУЧАСНОГО УНІВЕРСИТЕТУ”
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.