Робота з інформацією

Політика відкритого доступу

Видавець застосовує  міжнародну ліцензію Creative Commons «Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International » (CC BY-NC-SA 4.0) до кожної статті, яка публікується в електронному науковому фаховому виданні «Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету». Статті публікуються на платформі OJS на засадах відкритого доступу. 

Ліцензія CC BY-NC-SA 4.0 дозволяє користувачам копіювати та розповсюджувати статтю за умови, що це не робиться з комерційними цілями та дозволяє надалі розповсюджувати опублікований матеріал, якщо він змінений або будь-яким чином відредагований, і за умови, що користувач надає посилання на офіційні публікації через відповідний DOI та надає посилання на ліцензію.

Повні деталі ліцензії доступні на веб-сайті: https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/

За умовами ліцензії Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0) Ви можете вільно:

Поширювати — копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі.

Змінювати — реміксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу вашої роботи.

На наступних умовах:

Зазначення Авторства — Ви маєте вказати автора, розмістити посилання на ліцензію та вказати чи були внесені зміни до твору.

Некомерційна — Ви не можете використовувати матеріал для комерційних цілей.

Поширення на тих самих умовах — Якщо ви використовуєте опублікований матеріал в своїй роботі, ви повинні розповсюджувати свої твори на умовах тієї ж ліцензії, що й оригінал.

Без додаткових обмежень — Ви не можете висувати додаткові умови або застосовувати технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.

Автори мають надати всі данні і матеріали, представлені у статті за запитом редакції. За умови, що це не порушує анонімність опитування людей під час дослідження.

Редактори підпорядковані закону про захист персональних даних та збереження конфіденційності. Крім того, редактори завжди захищають конфіденційність індивідуальної інформації, отриманої в ході досліджень і інший професійної діяльності. Зокрема, авторам завжди необхідно отримати письмову згоду на публікацію від осіб, які можуть впізнати себе або бути впізнаними іншими людьми (наприклад, з фотографій). Можливо опублікування персональної інформації без чітко вираженої згоди, якщо переважують громадські інтереси, або якщо неможливо отримати згоду і людина, не стала би заперечувати проти публікації.

Під час подання автори гарантують, що завантажений рукопис не поданий на розгляд та публікацію в інші видання.

Інтелектуальна власність

Редакція ВОЕССУ дуже серйозно ставиться до заяв про порушення прав інтелектуальної власності, плагіат, етичні спори та шахрайство та працює над попередженням потенційних порушень прав інтелектуальної власності, згідно чинного законодавства України.

Редакція контролює, щоб процес публікації статей відповідав міжнародним нормам і вимогам.

Якщо автор дізнається про можливий плагіат, шахрайство або порушення, ми рекомендуємо зв'язатися з редакцією заповнивши форму.

Плагіат

Плагіат - оприлюднення (опублікування), повністю або частково, чужого твору під іменем особи, яка не є автором цього твору. (Закон України Про авторське право і суміжні права/Розділ V/Стаття 50). Плагіат приймає різні форми, від буквального копіювання до перефразування роботи іншого.

Формою академічного плагіату є самоплагіат, що полягає у відтворенні без посилання на джерело інформації власних раніше опублікованих текстів; без зазначення факту їх попередньої або одночасної публікації.

Автори підтверджують, що поданий рукопис раніше не був опублікований та в даний момент не поданий на розгляд до іншого наукового видання. Якщо подібна робота вже була опублікована в іншому місці редакція не буде приймати та розглядати такі рукописи. 

 Плагіат може набувати різні форми:

 1. Точне копіювання– передбачає точне копіювання без змін, без дозволу і підтвердження вихідного джерела. Буквальне копіювання є очевидним плагіатом і його легко виявити, порівнявши написані роботи.
 2. Істотне копіюваннявідтворює значну частину твору, без дозволу та підтвердження оригінального джерела. Відтворення, запозичення ідеї опублікованого раніше дослідження. При визначенні того, що є "істотним копіюванням" враховується кількість, і якість скопійованого контенту. Якість відноситься до суті скопійованого тексту пропорційно до роботи в цілому. Навіть якщо була відтворена частина роботи, але незмінною залишилась суть дослідження і головна ідея – це може вважатись плагіатом.
 3. Перефразування.Копіювання може відбуватися без відтворення точних слів, що використовуються в оригінальній роботі, тобто без буквального або істотного копіювання. Цей тип копіювання відомий як перефразування, і це може бути найскладнішим для виявлення типом плагіату. Це може бути перекладом роботи з іншої мови.

Дії, що характеризують процес плагіату:

 1. Копіювання слів, або ідеї з іншої роботи без посилання на неї.
 2. Привласнення чужої роботи і презентація її як власної роботи.
 3. Не посилання на джерело.
 4. Надання невірних даних про джерело.
 5. Переклад з іншої мови.
 6. Запозичення ідеї
 7. Копіювання тексту та ідеї, з посиланням на джерело, коли запозиченого тексту більше, ніж власного.

Політика попередження плагіату

 1. Перевірка статті на антиплагіат. Для всіх статей, що надаються на рецензування, визначається ступінь унікальності авторського тексту за допомогою відповідного програмного забезпечення.
 2. У випадках виявлення плагіату рукопис відхиляється.
 3. Автори публікацій несуть відповідальність про достовірність наданої  у статтях інформації, точність даних, назв, цитат, прізвищ.
 4. При виявленні плагіату відповідальність несуть автори, поданих матеріалів.
 5. Видавництво та редактори працюють над виявленням та попередженням публікації матеріалів, в яких мають місце порушення наукових досліджень, включаючи плагіат, маніпулювання цитатами,  фальсифікація даних та ін. Редактори і редакційна колегія ні в якому разі не заохочує та не допускає подібні неправомірні дії. У разі, якщо видавцеві або редакторам журналу стає відомо про будь-які порушення в статтях, які вже були опубліковані в журналі, рішення приймаються згідно  рекомендаціям COPE.

 

Ліцензування Контенту

 1. Автори передають журналу право першої публікації свого рукопису на умовах ліцензії Creative Commons ("Із зазначенням авторства - Некомерційне використання - Поширення на тих же умовах") 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно читати, завантажувати, копіювати і роздруковувати представлені матеріали, здійснювати пошук контенту та посилатись на опубліковані статті, поширювати їх повний текст і використовувати з будь-якою законною некомерційною метою (в тому числі з навчальною або науковою) та обов'язковим посиланням на авторів робіт і первинну публікацію у цьому журналі.
 2. Опубліковані оригінальні статті в подальшому не можуть використовуватись користувачами (окрім авторів) з комерційною метою або поширюватись сторонніми організаціями-посередниками на платній основі.

 

Положення Про Конфіденційність

 1. Редакція діє в рамках закону про захист персональних даних та із збереженням конфіденційності.
 2. Дані, вказані користувачем під час реєстрації використовуються в рамках співпраці  з автором і в жодному разі не будуть передаватись стороннім особам, чи організаціям.
 3. Імена та e-mail адреси, вказані користувачами під час реєстрації на цьому сайті, будуть використані виключно для реалізації технічних завдань: розсилки повідомлень про публікацію нових випусків та контакту з авторами, рецензентами або редакторами в процесі підготовки статей до публікації. 
 4. Вся інформація, представлена в рукописах, зберігаються та не розголошуються до їх публікації.
 5. Редактори завжди захищають конфіденційність індивідуальної інформації, отриманої в ході досліджень і іншої професійної діяльності.
 6. Авторам завжди необхідно отримати письмову згоду на публікацію від осіб, які можуть впізнати себе або впізнали іншими (наприклад, з фотографій). Можливо опублікування персональної інформації без чітко вираженої згоди, якщо громадські інтереси переважують, якщо неможливо отримати згоду і людина, не стала би заперечувати проти публікації

 

Зберігання та архівування даних

«Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету» підтримує систему LOCKSS (Lots of Copies Keep Stuff Safe). Програма LOCKSS, розроблена бібліотекою Стенфордського університету, яка надає послуги та технології з відкритим кодом для надійного, постійного та безпечного збереження інформації та архівування. Програма LOCKSS має відкритий вихідний код, яка забезпечує збереження даних журналу, регулярно перевіряючи веб-сайт журналу на наявність нового опублікованого контенту та архівуючи цей контент. Кожен архів постійно перевіряється на відповідність іншим; якщо контент виявляється пошкодженим або втраченим, використовуються інші архіви для його відновлення. Програма LOCKSS дозволяє зберігати та відновлювати дані і матеріали у випадку їх втрати.

Всі матеріали архівуються та зберігаються в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського, Київ, Україна.

 

Політика депонування

 1. Редакція журналу заохочує розміщення авторами рукопису статті в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності і динаміці цитування (див. задекларовану політику депонування даного журналу в директорії Sherpa/Romeo).
 2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження статті у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати її в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на первинну публікацію у цьому журналі.
 3. Cамоархівування постпринтів (версій рукописів, схвалених до друку в процесі рецензування) під час їх редакційного опрацювання до публікації не дозволяється.
 4. Самоархівування препринтів (версій рукописів до рецензування) не дозволяється.