Авторство та керівництво щодо конфліктних ситуацій

Визначення авторства

Автором вважається дослідник, який зробив значний інтелектуальний внесок у теоретичну розробку, системний або експериментальний дизайн, розробку прототипу та/або аналіз і інтерпретацію даних, пов'язаних з роботою, що міститься в статті; сприяв розробці статті та аналізував її зміст; затверджував остаточну версію статті готову до публікації, включаючи посилання.

Учасники, які не відповідають усім вищезазначеним критеріям не можуть бути зазначені як автори. Нехтування автором, який зробив внесок у вашу статтю, або включення особи, яка не виконала всі вищезазначені вимоги, вважається порушенням етичної політики.

Авторство статей з кількома авторами

Якщо ви співпрацюєте з іншими авторами, щоб опублікувати статтю, вам доведеться узгодити, який автор буде автором відповідальним за листування. Відповідний автор є єдиною точкою контакту між авторами та публікацією, в якій подається стаття. На додаток до всіх описаних вище критеріїв авторства, відповідальний автор відповідає за:

Співавторство - чи всі особи доречні та відповідають вимогам;

Отримання згоди від усіх співавторів на те, що вони визначені як такі, а також затвердження остаточної версії статті, прийнятої до публікації; повідомлення всіх співавторів про поточний стан статті, поданої для публікації, включаючи надання всім співавторам копій коментарів рецензентів та копію опублікованої версії, якщо це необхідно.

Зміна авторів. Якщо в проміжок часу від подання рукопису до моменту його публікації до списку авторів необхідно ввести зміни, відповідальний автор повинен зв’язатись із редакцією та вказати причину змін.

Фінансування досліджень або загальний нагляд за роботою групи не є авторством.

Як видавець з відкритим доступом, наукове фахове видання ВОЕССУ підтримує найвищі етичні стандарти і принципи у науці. ВОЕССУ сприяє досягненню найвищих стандартів цілісності та етичної поведінки в наукових дослідженнях та рецензуванні. У кожному випадку можливого конфлікту інтересів ВОЕССУ прагне прозоро розкрити його, щоб дозволити читачам судити про те, чи вплинув певний конфлікт інтересів на роботу автора, редактора або рецензента. Наукове видання ВОЕССУ враховує всі можливі конфлікти інтересів під час процесу написання, рецензування, публікації статей та забезпечує максимальну прозорість.

Конфліктні ситуації та їх вирішення

Конфлікт інтересів - це ситуація, коли на професійне судження людини можуть впливати різні фактори, такі як фінансова вигода, матеріальний інтерес або інший особистісні та професійні інтереси. Це будь-які фактори, які негативно впливають на об'єктивність та неупередженість, або ж можуть бути сприйняті як втручання в процес рецензування, прийняття редакційних рішень, публікації та презентації рукопису.

Для нас, як видавця ВОЕССУ важливо уникати всіх можливих конфліктів інтересів. Кожен учасник - автор, редактор або рецензент - хто підозрює, що він чи вона має конфлікт інтересів, зобов'язаний заявити про це, щоб видавець усвідомив про можливість цього впливу. Конфлікт інтересів може бути визначений на різних етапах процесу публікації.

Конфлікт інтересів для авторів:

Всі автори зобов'язані заявити про будь-який існуючий або можливий конфлікт інтересів, включаючи фінансові, особисті чи будь-які інші відносини, які можуть вплинути на їхню наукову роботу. Автори повинні оголосити про конфлікт інтересів під час подання рукопису, хоча у винятковому випадку вони можуть зробити це в будь-який момент під час огляду рукопису. Для спільно підготовлених рукописів відповідальний автор зобов'язаний оголосити про конфлікт інтересів інших авторів, які внесли свій внесок до рукопису.

Конфлікт інтересів для редактора:

Редактори також можуть мати конфлікт інтересів. Очікується, що редактори дотримуватимуться найвищих стандартів поведінки, викладених у наших рекомендаціях, серед яких є зобов’язання про прозоре оголошення будь-яких можливих конфліктів інтересів, які вони могли б мати.

Уникнення конфлікту інтересів редактора:

Для рукописів, поданих редактором або науковцем, призначається відповідна особа для обробки та оцінки рукопису. Ідентифікатор призначеного редактора не розголошується подавцеві для збереження неупередженості та анонімності огляду.

Конфлікт інтересів для рецензента:

Всі рецензенти зобов'язані заявити про можливі конфлікти інтересів на початку процесу оцінки. Якщо рецензент помічає, що він чи вона може мати будь-який матеріальний, фінансовий або будь-який інший конфлікт інтересів стосовно рукопису, що розглядається, він або вона зобов'язаний оголосити про це, якщо необхідно, вимагати виключення з процесу подальшої оцінки. Потенційні конфлікти інтересів рецензента оголошуються в оглядовому звіті та подаються редактору. Потім оцінюється, чи заявлені конфлікти інтересів мають суттєвий вплив на сам огляд.

Ризики конфлікту інтересів зазвичай можуть виникати на двох рівнях: організаційному та  особистісному рівнях. Конфлікт інтересів може бути поділений на наступні категорії (але не обмежуються тільки зазначеними):

Персональний конфлікт інтересів:

Особисті відносини (дружба, шлюб, наставник, студент, сімейні відносини) з особами, які беруть участь в поданні та рецензуванні рукописів (авторами, рецензентами, редакторами або членами редколегії).

Особисті переконання (політичні, релігійні, ідеологічні або інші), пов'язані з темою рукопису, які можуть перешкодити об'єктивному процесу публікації (на етапі подачі, рецензування, прийняття редакційних рішень або публікації).

Професійний конфлікт інтересів:

Колеги, які брали участь або спостерігали за проведенням даного дослідження.

Членство в організаціях, які б лобіювали інтереси автора.

Професійні або особисті відносини з установами та фінансовими органами, включаючи неурядові організації, дослідницькі установи та благодійні організації;

Фінансовий конфлікт інтересів:

Дослідницькі гранти (від будь-якого спонсоруючи джерела).

Патентні заявки (готівкові або очікувані), включаючи заявки інститутів, до яких має відношення автор і від яких він може мати прибуток.

Гонорари, подарунки і винагороди будь-якого роду.

Отримані та очікувані фінансові внески;

Отримані та очікувані подарунки;

Інші прямі або непрямі джерела фінансування або матеріальної вигоди.

Процедура:

Всі особи, що мають відношення до рукопису, коментують або оцінюють даний матеріал (автори, редактори, рецензенти і читачі), повинні задекларувати наявність конфлікту інтересів.

Якщо через особисті стосунки з автором рецензент не може об'єктивно оцінити рукопис - йому слід відмовитися від виконання завдання.

Якщо, на думку редакторів, існують обставини, які можуть вплинути на неупереджений огляд, редакція не залучає такої рецензента.

Редакція залишає за собою право не публікувати рукопис, якщо задекларований конфлікт інтересів ставить під загрозу об'єктивність і достовірність оцінки дослідження.

Якщо редакція виявить наявність конфлікту інтересів, який не був задекларований при подачі - рукопис може бути відхилений.

Якщо незадекларований конфлікт інтересів буде виявлено після публікації, при необхідності, статтю може бути виправлено або видалено.

Ідентифікація неетичної поведінки

Неправомірне поведінка та неетична поведінка можуть бути ідентифіковані та доведені до відома редактора та видавця в будь-який час і будь-ким.

Той, хто інформує редактора або видавця про таку поведінку, повинен надати достатню інформацію та докази для того, щоб розслідування було розпочато. Усі твердження слід сприймати серйозно, доки не буде досягнуто успішного рішення або висновку.

Розслідування

Початкове рішення має бути прийняте редактором, який повинен звернутися за консультацією до видавця, якщо це необхідно.

Необхідно зібрати докази, уникаючи розповсюдження будь-яких звинувачень, крім тих, хто причетний до конфлікту.

Незначні порушення

Незначні порушення можуть бути вирішені без більш широкої консультації. У будь-якому випадку автору має бути надана можливість відповісти на будь-які звинувачення.

Серйозні порушення

Серйозні порушення можуть потребувати повідомлення про проблему роботодавців обвинуваченого. Редактор, у консультації з видавцем у разі необхідності, повинен приймати рішення, чи залучати роботодавців, або шляхом самостійного вивчення наявних доказів, або шляхом подальших консультацій з обмеженою кількістю експертів.

Реакція на порушення може застосовуватися окремо або спільно (в залежності від тяжкості)

Інформування та розмова з автором або рецензентом, де виникає непорозуміння або неправильне застосування прийнятних стандартів.

Більш чітко сформульований лист до автора або рецензента, що охоплює неправомірну поведінку і діє як попередження майбутніх порушень.

Публікація офіційного повідомлення про неправомірну поведінку.

Публікація редакційної статті, що детально описує порушення.

Офіційне відкликання публікації з журналу, у поєднанні з інформуванням керівника відділу рецензента, служб індексування та читацької аудиторії публікації.