ОСВІТНЯ РОБОТОТЕХНІКА. АСПЕКТИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ
DOI:
https://doi.org/10.28925/2414-0325.2019s16Ключові слова:
освітня робототехніка, програмування мікроконтролерів, підготовка майбутніх учителів інформатики, внутрисхемний відладчикАнотація
В даній статті розглядається актуальність та проблеми введення до навчального плану закладів вищої педагогічної освіти навчальної дисципліни «Освітня робототехніка». У статті розглянуто також необхідність особливої підготовки майбутніх учителів інформатики до навчання освітньої робототехніки в школі та, відповідно, включення до курсу їхньої професійної підготовки низки спеціалізованих навчальних дисциплін, зокрема таких як «Освітня інформатика», «Робототехніка», «Апаратне програмування мікроконтролерів», мета та зміст яких частково висвітлено в рамках даної статті. Крім того, в статті висвітлено результати діагностичного експерименту, проведення якого було розпочато у 2013 року на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського (Одеса, Україна) в рамках навчальної дисципліни «Програмування мікроконтролерів». Зазначений курс викладається для студентів бакалаврату денної та заочної форм навчання за спеціальністю «Середня освіта (Інформатика)». У статті висвітлюються позитивні аспекти впливу навчання освітньої робототехніки в школі та під час професійної фахової підготовки майбутніх учителів інформатики. Крім того, в тексті висвітлюється досвід участі у проекті «Build your own AVR JTAG ICE clone», який було присвячено дослідженню контролеру AVR JTAG — в рамках проекту учасникам було запропоновано дослідити можливість спрощення архітектури цього контролеру. Під час роботи з реалізації проекту однією з головних задач було спрощення процесу створення внутрисхемного відладчика. Результати участі у цьому проекті було поширено та продовжено в рамках наукових дипломних робіт студентів за напрямом підготовки «014 Середня освіта (Інформатика)». Відповідно до цілей та завдань міжнародного проекту, враховуючи досвід роботи над проектом «Build your own AVR JTAG ICE clone», досвід співпраці із NANITES Group та враховуючи власний педагогічний та методологічний досвід відповідно до посталих навчальних потреб та попиту на ринку в рамках реалізації проекту MoPED: Modernization of Pedagogical Higher Education by Innovative Teaching Instruments 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP було розроблено програму нової навчальної дисципліни «Освітня робототехніка», структура якої відображена в рамках статті.
Завантаження
Посилання
Boogaarts, M. (2007). The LEGO Mindstorms NXT Idea Book: Design, Invent, and Build.
Gasperi, M. (2007). Extreme NXT: Extending the LEGO Mindstorms NXT to the Next Level.
Abushkin, H. (2014). Interdisciplinary relations in robotics as a mean of forming the core competencies of students. (in Russian)
Belov, A. (2005). Designing devices using microcontrollers. Nauka i tehnika. (in Russian)
Brodin, V., & Shagurin, I. (1999). Microcontrollers. Architecture, programming, interface. Jekom. (in Russian)
Doroshenko, Ju. (2006). Teaching computer science in the structure of 12-year general secondary education. Informatyka Ta Informacijni Tekhnologhiji v Navchaljnykh Zakladakh, (1), 55-72. (in Ukrainian)
Information collection of the Ministry of Education and Science of Ukraine. January 2002 (Vol. 2). (2002). Pedagogіchna presa. (in Ukrainian)
Tarapata, V. (2014). Five lessons in Robotics. Informatika-Pervoe Sentjabrja, (11), 12-25. (in Russian)
Tuzikova, I. (2013). Studying Robotics - the path to engineering specialties. Shkola I Proizvodstvo, (5), 45-47. (in Russian)
Hartov, V. (2012). AVR microcontrollers. Workshop for beginners, 2nd edition. MGTU im. N. Je. Baumana. (in Russian)
Chehlova, A. (2001). LEGO DACTA kit in information technologies. Introduction to Robotics. M.: ORT, Institut Novyh Tehnologij. (in Russian)